Ostatni sprawdzian Wisły Can-Pack

Zanim mistrzynie Polski rozpoczną rywalizację o awans do turnieju finałowego Euroligi, w sobotę podejmą (godz. 16) w lidze Tęczę Leszno.
To spotkanie dla trenera Jose Hernandeza będzie ostatnią okazją, by sprawdzić, jak zawodniczki realizują ćwiczone warianty rozgrywania akcji. Tęcza to jedenasta drużyna Ford Germaz Ekstraklasy i nie powinna sprawić im kłopotów (jesienią wiślaczki wygrały w Lesznie aż 79:43).

Sobotni mecz będzie też jedyną możliwością przed wtorkowym spotkaniem w europejskich pucharach z mistrzem Czech, by Taj McWilliams zagrała z nową drużyną. 42-letnia Amerykanka pierwszy raz z Wisłą ćwiczyła w czwartek i należy spodziewać się, że w sobotę zadebiutuje przed krakowską publicznością.

Od kilku tygodni sztab szkoleniowy i zawodniczki wszystko podporządkowały rywalizacji z ZVVZ USK Praga. Stawką jest awans do turnieju finałowego (Final Eight) w Stambule. By pojechać do Turcji, muszą dwa razy pokonać Czeszki. Mają atut własnego boiska - ewentualne trzecie spotkanie zostanie rozegrane w hali przy Reymonta.