Taj McWilliams-Franklin w Krakowie. W czwartek wieczorem pierwszy trening

Amerykanka do Polski przyleciała przez Paryż. W czwartek od rana przechodziła badania medyczne, a o godz. 18 powinna pierwszy raz trenować z Wisła Can-Pack.
McWilliams ma pomóc mistrzyniom Polski w obronie tytułu i awansie do turnieju finałowego Euroligi. Mimo 42 lat, Amerykanka wciąż jest w formie, o czym świadczy m.in. to, że była podstawową zawodniczką Minnesoty Lynx, z którą w 2011 roku wygrała najmocniejszą kobieca ligę świata - WNBA.

- Jestem podekscytowana, że znów zagram z Taj - cieszyła się kilka dni temu Erin Phillips, jedna z liderek Wisły Can-Pack. - Jest dla mnie jak druga matka. A na boisku powinna być dużym wzmocnieniem.

McWilliams powinna zadebiutować w Wiśle w sobotę w meczu z Tęcza Leszno. A już we wtorek krakowianki czeka pierwszy mecz 1/8 finału Euroligi z ZVVZ USK Praga (przed meczami z Wisłą pozyskała ukraińską środkową Wiktorię Mirczewą). Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Ewentualne trzecie spotkanie zostanie rozegrana w hali przy Reymonta.

- Przez ostatnie wiele lat Wisła Kraków jest jednym z najlepszych klubów w lidze Polskiej jak i Eurolidze. Oznacza to, że klub jest bardzo dobrze zarządzany. Moja bardzo dobra przyjaciółka Erin Phillips podpisała a później przedłużyła kontrakt z Wisłą więc wiem, że jest to znakomity klub ze znakomitymi kibicami - powiedziała McWilliams-Franklin w rozmowie z wislakosz.pl. - Znam większość zawodniczek występujących w Wiśle. Klub postanowił mnie zatrudnić i bez zawahania podjęłam taką decyzję. Na pewno fakt, że gra tu Erin wpłynął na decyzję. O Wiśle mówiła mi przez około trzy lata. Jest chodzącą i mówiącą reklamą tego klubu. Ona chce, by każdy kogo lubi grał z nią i Nicole w składzie. Chciałam zagrać w bardzo dobrym zespole przed przejściem na emeryturę.

McWilliams-Franklin mierzy 190 cm. W trackie długiej kariery zdobyła m.in. złoty medal mistrzostw świata, dwa tytuły WNBA, mistrzostwo Rosji (ze Spartakiem Moskwa) i Czech (Frisco Sika Brno).

W Stanach Zjednoczonych grała w: Orlando Miracle (1999-2002), Connecticut Sun (2003-2006), Los Angeles Sparks (2007), Detroit Shock (2008), Washington Mystics (2008), Detroit Shock (2009), New York Liberty (2010), Minnesota Lynx (2008).

W Europie: Wolfenbüttel e.V. (1994)), Famila Schio (2000-2002), Lavezzini Parma (2004), Gambrinus Brno (2004), Spartak Moskwa (2007), Galatasaray (2009), Frisco Sika Brno (2010), Spartak Moskwa (2011), Elitzur Ramla (2011).