Euroliga. Ewelina Kobryn w pogoni za tysiącem

Środkowej Wisły Can-Pack brakuje 17 punktów, by znaleźć się w prestiżowym gronie zawodniczek, które w Eurolidze zdobyły ponad tysiąc punktów.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Na razie lista koszykarek z takim osiągnięciem liczy 36 nazwisk. Kobryn jest w stanie zdobyć 17 punktów już w środę, kiedy Wisła Can-Pack zagra na wyjeździe z Gospić Croatia. Jej rekord w Eurolidze to 27 punktów, które rzuciła na początku 2010 roku w meczu z Beretta Familia Schio.

Kobryn dopiero jednak dochodzi do formy po przebytym zapaleniu płuc i ponad miesięcznej przerwie. Tydzień temu wystąpiła pierwszy raz w tym sezonie w europejskich pucharach i zaliczyła tylko sześć punktów. W poprzednich rozgrywkach zdobywała średnio 14,1 punktu.

Nadzieje na pokonanie bariery 1000 punktów daje jednak fakt, że Gospić to jedna z najsłabiej broniących drużyn w tej edycji Euroligii. Chorwatki średnio tracą 80 punktów. Gorsze są tylko węgierski Gyor (82,5) i czeski Frisco Brno (81,6). A Wisła to z jednej strony najlepiej broniącą drużyna w Eurolidze (rywalki rzucają jej średnio tylko 59,6 punktu), ale z drugiej tylko francuskie Tarbes zdobywa ich (59,2) mniej niż mistrzynie Polski (61,8).