Jose Hernandez: Drużyna nie walczyła na 100 proc.

Hiszpański szkoleniowiec miał pretensje do zawodniczek, choć te wygrały z Odrą Brzeg 69:48.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Wiśle tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Miał dużo racji, bo gdyby wiślaczki zagrały w całym meczu, tak jak w pierwszej kwarcie (wygranej 29:10), to mogły wyprzedzić w tabeli lidera CCC Polkowice.

- Jestem zadowolony tylko z pierwszej części. Przestałem akceptować to co działo się od momentu drugiej. Jeżeli drużyna nie podejmie walki przez 40 minut, to takie wpadki jakie miały miejsce chociażby w Brnie, będą się powtarzać - stwierdził Hernandez na oficjalnej stronie klubu. - Pozwoliliśmy odpocząć Nicole Powell i Paulinie Pawlak, bo do tej pory spędzały bardzo dużo minut na boisku. Ale to nie może być żadnym usprawiedliwieniem, że reszta drużyny nie walczyła na 100 proc.

To ostre słowa trenera, którego drużyna jest niepokonania w lidze, a w Eurolidze jest liderem grupy C. - Musimy zmienić podejście do gry. Nasz bilans to 12 zwycięstw na 13 występów, ale nie może być tak, by trenerzy drużyn przyjezdnych, mieli powody do zadowolenia, po meczach rozgrywanych w Krakowie.

A Wadim Czeczuro, szkoleniowiec Odry, mógł się cieszyć z wyrównanej walki w drugiej i trzeciej kwarcie, a przede wszystkim z ostatniej, którą brzeżanki wygrały 20:10. - Głównym zadaniem była dyscyplina taktyczna i jak najdłuższe rozgrywanie piłkę. To nawet się udawało, tylko momentami dziewczyny się podpalały. Zabraniałem rzucać po zbiórkach ofensywnych. Mieliśmy grać jak najdłużej, do 24 sekundy. Cieszę się, że dziewczyny zaczynają wierzyć w siebie, co pokazała druga połowa.

Po raz czwarty w lidze zagrała Aleksandra Ćwięk. - Tak jak powiedział trener zdarzyło nam się za dużo strat. Może dziewczyny są trochę przemęczone i to wpłynęło na rezultat. Odra w drugiej połowie postawiła ciężkie warunki w obronie. Sprawiły nam dużo problemów. Cieszy wygrana, był to bardzo dobry trening przed kolejnym meczem Euroligi - dodała 22-letnia rozgrywająca.