Rywalki Wisły Can-Pack - fanki krasnoludków, Denzela Washinghtona i recyklingu

Mistrzynie Polski podejmą w środę (godz. 18.30) w Eurolidze Cras Basket Taranto, wicemistrza Włoch, w którym nie brakuje gwiazd z różnymi zainteresowaniami.
Największą jest Kia Vaughn, jedna z czołowych zawodniczek New York Liberty z WNBA, mistrzyni świata U-21. We wrześniu dostała nagrodę dla koszykarki, która zrobiła największy postęp. Przed każdym meczem koncentruje się przy muzyce Beyonce.

Simona Ballardini to jedna z włoskich gwiazd Cras Basket. W Serie A zadebiutowała zaledwie w wieku 14 lat! W reprezentacji zaliczyła prawie sto występów. Jej marzeniem jest zagrać "jeden na jeden" z gwiazdą NBA Allenem Iversonem. Na kostce ma wytatuowanego Grumpy'ego, jednego z siedmiu krasnoludków. A jej hobby to tworzenie mebli z drewna z recyklingu.

Elodie Godin z Francją (rozegrała w reprezentacji prawie 100 spotkań) dwa lata temu zdobyła mistrzostwo Europy. Jest zadeklarowaną fanką Denzela Washinghtona.

Dubravka Dacic to utalentowana środkowa, która grała w silnych ligach - rosyjskiej (Dynamo Moskwa) tureckiej (Besiktas Stambuł) i hiszpańskiej (Ros Casares Walencja). Wolny czas dzieli między golden retrivera Litrn i owczarka australijskiego Dakotę oraz czytanie książek Nicholasa Sparksa.

We włoskiej drużynie występuje też Florina Pascalau, reprezentantka Rumunii, a jedną z ciekawostek jest to, że nie potrafi pływać, ale chce się nauczyć.