Liga Europy. Gracz Fulham wykorzysta problemy Wayne'a Rooneya?

Napastnik Manchesteru United nie zagra w pierwszych meczach Euro 2012. W tej sytuacji Fabio Capello zamierza w sparingach testować innych kandydatów do gry w ataku. Jednym z nich jest Bobby Zamora.
Więcej o rywalach Wisły w Lidze Europy na krakow.sport.pl »

Rooney w meczu z Czarnogórą kopnął Miodraga Dzudovicia, za co UEFA zdyskwalifikowała go na trzy oficjalne spotkania. Reprezentacja Anglii rozegra je dopiero w trakcie mistrzostw Europy. Na Wyspach trwa dyskusja, kto mógłby zastąpić czołowego zawodnika. Tabloidy apelowały nawet do selekcjonera, by nie powoływał na turniej Rooneya, który będzie blokował miejsce innym graczom. Capello nie rozważa takiego rozwiązania, a w najbliższym czasie zamierza znaleźć zastępcę.

Na powołanie na mecze towarzyskie z Hiszpanią i ze Szwecją liczy Zamora. Piłkarz od ponad roku uczestniczy w zgrupowaniach, ale w kadrze zagrał tylko raz. W sierpniu 2010 roku wszedł w drugiej połowie spotkania przeciwko Węgrom. - Wiem, że muszę grać lepiej - przekonuje na łamach angielskiej prasy. - W sobotę miałem asystę z Wigan, ale to za mało. Powinienem prezentować się co najmniej tak dobrze, jak Moussa Dembele, który w ostatnim meczu biegał niczym wariat. Inaczej nie mam co liczyć na zaufanie selekcjonera.

W czwartek o godz. 21.05 Zamora będzie starał się pokonać Sergieja Pareikę w meczu przeciwko Wiśle.