Pewne zwycięstwo koszykarek Wisły Can-Pack

Mistrzynie Polski po czterech kolejkach Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet mają komplet zwycięstw. Pokonanie ŁKS przyszło im bez większego trudu
W pierwszej kwarcie gospodynie błyskawicznie zdobyły bezpieczną przewagę (12:3). Rywalki nie miały pomysłu jak sforsować obronę. Jedynym pomysłem były rzuty z dystansu. I udało im się to aż pięć razy. Jednak to krakowianki spokojnie kontrolowały przebieg meczu.

Na początku drugiej kwarty pokazały, że też potrafią rzucać zza linii 6,75 m. Po trafieniach Pauliny Pawlak i Nicole Powell było już 31:16. Z kolei niskie zawodniczki bez trudu wchodziły pod kosz i przewaga urosła prawie do 20 punktów (49:30).

Trzecia kwarta była najsłabsza w wykonaniu wiślaczek, które uspokojone wysokim prowadzeniem, pozwoliły rywalkom odrobić część strat. Trenerowi Jose Hernandezowi zależy, by drużyna jak najszybciej zgrywała się przed trudnymi meczami w Eurolidze i PLKK. Wziął nawet czas, by tłumaczyć zawodniczkom błędy. Pomogło, bo jego podopieczne po rzutach wolnych Erin Phillips wyszły na najwyższe prowadzenie (64:41). W końcówce ŁKS zdobył pięć punktów z rzędu i nawet wygrał kwartę.

W ostatniej części Wisła Can-Pack utrzymywała przewagę. Trener Hernandez wpuścił na boisko m.in. Agnieszką Śnieżek.

Wisła Can Pack - ŁKS Siemens AGD 82:66

Kwarty: 25:16, 24:14, 15:16, 18:20

Wisła Can-Pack: Dabović 16, Phillips 15, Bjelica 11, Krężel, Ujhelyi po 7 oraz De Mondt 10, Czarnecka 6, Pawlak, Powell po 5, Śnieżek

ŁKS: Trofimowa 16, Jeziorna 13, Dalambert 11, Raymond 4, Kenig 3 oraz Hoewisch 9, Prochaska 7, Urbanowicz 3, Schmidt