Sport.pl

Comarch Cracovia pokonuje lidera

Hokeiści Comarch Cracovii odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. W niedzielę pokonali Unię Oświęcim.
Krakowianie jechali do Oświęcimia dwa dni po pewnym zwycięstwie z JKH Jastrzębie, czyli wiceliderem Polskiej Hokej Ligi. Teraz mieli zmierzyć się z liderem. Gospodarze do tej pory mieli na koncie komplet zwycięstw, ale wygrywali głównie z drużynami o mniejszym potencjale.

Pierwsze minuty układały się tak, jak zapewne zaplanował je Rudolf Rohaczek, szkoleniowiec gości. Cracovia objęła prowadzenie już w 2. minucie po strzale Matusa Chovana. Gospodarze szybko wyrównali, ale już po kilkudziesięciu sekundach kolejne prowadzenie zapewnił Cracovii Richard Jencik.

Kiedy w drugiej tercji podwyższył Adam Domogała, wydawało się, że krakowianie spokojnie wywiozą zwycięstwo. W ostatniej części gry kontaktową bramkę dla Unii zdobył jednak Martin Kasperlik, a krakowianie zaczęli łapać kolejne kary.

W końcówce to oni zachowali więcej zimnej krwi. Do siatki rywali trafili Maciej Urbanowicz i Peter Novajovsky. Dzięki temu Cracovia traci do Unii już tylko trzy punkty.

Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 2:5, tercje: 1:2, 0:1, 1:2

Bramki: Wojtarowicz (7.), Kasperlik (50.) - Chovan (2.), Jencik (9.), Domogała (40.), Urbanowicz (56.), Novajovsky (58.)

Więcej o: