Sport.pl

Falstart Comarch Cracovii w Polskiej Hokej Lidze [ZDJĘCIA]

Hokeiści Comarch Cracovii rozpoczęli sezon Polskiej Hokej Ligi od porażki. We wtorek, w pierwszym meczu na własnym lodzie przegrali z GKS Tychy.
Tego lata krakowianie wyjechali na lód wyjątkowo wcześnie, bo sezon zaczęli od występów w Hokejowej Lidze Mistrzów. Tam przegrali wszystkie cztery mecze, ale zebrane doświadczenie miało zaprocentować w lidze. Już pierwsze spotkanie w PHL pokazało jednak, że w kraju nikt nie zamierza ułatwiać mistrzom kraju obrony tytułu.

Inauguracja nie zapowiadała się na łatwą, bo krakowianie od razu wpadli na wicemistrzów kraju, z którymi w ubiegłym sezonie stoczyli pasjonujący bój o złoto.

Okazało się, że tyszanie latem też nie próżnowali. Goście już po 47 sekundach prowadzili po trafieniu Mateusza Bepierszcza. Kolejne dwie bramki zdobyli w drugiej tercji i stało się jasne, że Cracovii będzie trudno nawet o remis.

Co prawda w 35. minucie nadzieję gospodarzom dał Peter Novajovsky, ale goście nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Dziewięć minut przed końcem ich wygraną przypieczętował Filip Komorski.

Krakowianie nie będą mieli jednak czasu na rozpamiętywanie porażki, bo już w piątek zagrają z TatrySki Podhalem Nowy Targ. We wtorek nowotarżanie pokonali SMS Sosnowiec. Trzeci z małopolskich zespołów, oświęcimska Unia, wygrała ze Stoczniowcem.

Comarch Cracovia - GKS Tychy 1:4 tercje: 0:1, 1:2, 0:1

Bramki: Novajovsky (35.) - Bepierszcz (1.), Vitek (24.), Zatko (29.), Komorski (51.)

Unia Oświęcim - Stoczniowiec 2014 4:2, tercje 3:0, 1:0, 0:2

Bramki: Tabacek (12.) i (32.), Piotrowicz (14.), Haas (18.) - Wachowski (52.), Lehmann (60.)

SMS Sosnowiec - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:7, tercje: 3:3, 0:2, 1:2

Bramki: Krzak (7.), Zygmun (13.), Krężołek (19.), Sołtys (53.) - Gruszka (3.), Zapała (9.) i (22.), Sulka (11.), Iossafow (31.), Hattunen (49.), Syrei (52.)

Więcej o: