Hokejowa Liga Mistrzów. Comarch Cracovia jedzie do Pragi bez kapitana

W pierwszym wyjazdowym meczu w Hokejowej Lidze Mistrzów Comarch Cracovia będzie musiała sobie radzić bez Patryka Noworyty. W roli kapitana zespołu będzie go zastępował Krystian Dziubiński.
- Niestety, nie zagramy w tym samym składzie co z Farjestad BK. Nie jedzie Patryk Noworyta. Lekki uraz wykluczył jego wyjazd, lepiej, by miał czas wydobrzeć. Za niego zagra Rafał Dutka. Jeśli chodzi o resztę składu, to czwarta formacja wyglądać będzie jak przeciw Szwedom - opisuje na oficjalnej stronie klubu Rudolf Rohaczek, trener Cracovii.

Pierwsze dwa mecze Hokejowej Ligi Mistrzów krakowianie rozegrali w Tauron Arenie Kraków. Wsparcie własnych kibiców nie pomogło i oba spotkania zakończyły się porażkami. Ze Spartą krakowianie przegrali 2:7, ale w Pradze mają nadzieję na lepszy wynik.

- Zapłaciliśmy wtedy frycowe, byliśmy wystraszeni, to był nasz pierwszy mecz w Lidze Mistrzów. Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Rywale pokazali nam hokej w wydaniu europejskim. Wyciągniemy wnioski z tych dwóch spotkań i będzie lepiej - zapewnia Damian Kapica, napastnik Cracovii.

Dobrej myśli jest też Rohaczek. - Każdy wie, ze Sparta zagra dobrze, ale już coś o niej wiemy. Wiadomo, że musimy zagrać tak, by nie tylko bronić, ale i korzystać z sytuacji w ataku. Nie bać się i nie przestraszyć rywala - podkreśla.

Cracovia zagra ze Spartą w piątek. Początek spotkania o godz. 18.