Liga Mistrzów w hokeju. Rudolf Rohaczek: Jeszcze nigdy nie grałem z tak dobrą drużyną

Comarch Cracovia przegrała 2:7 ze Spartą Pragą w debiucie w Lidze Mistrzów. - To dla nas duża dawka doświadczenia - przyznaje trener mistrzów Polski.
Jiri Kalous, szkoleniowiec Sparty: - Cieszymy się z wygranej. Nie wiedzieliśmy czego spodziewać się po Cracovii, bo nie mamy kontaktów z polskim hokejem. Popełniliśmy sporo błędów, po których rywale mieli okazje.

Trener Rohaczek: - Pierwsze dziesięć minut byliśmy wystraszeni. Potem było znacznie lepiej. Popełniliśmy taką samą liczbę błędów co Sparta, ale to rywal potrafił je wykorzystywać. My nie potrafiliśmy pokonać bramkarza Sparty. To dla nas duża dawka doświadczenia, które powinno zaprocentować.

Dla szkoleniowca Sparty był to jeden z pierwszych kontaktów z polskim hokejem. - Najpierw trenowałem waszego zawodnika: Arona Chmielewski. To bardzo dobry zawodnik. Wydaje mi się, że polski hokej się rozwija, ale za dużo nie mogę powiedzieć - stwierdził Kalous. - Organizacja stała na wysokim poziomie. Miłym zaskoczeniem była dla spora liczba kibiców, a także przyjazd fanów z Pragi.