Sport.pl

Comarch Cracovia przegrała sparing z wicemistrzem Słowacji

Hokeiści Comarch Cracovii kontynuują przygotowania do występów w hokejowej Lidze Mistrzów. W czwartek krakowianie rozegrali sparing z HC iClinic05 Bańska Bystrzyca.
Dwa tygodnie przed inauguracją Ligi Mistrzów Cracovia spotkała się z silnym przeciwnikiem. Zespół z Bańskiej Bystrzycy to wicemistrz Słowacji. Atmosferę meczu z poważnym rywalem można było poczuć już przed rozpoczęciem spotkania, bo poprzedziło je odegranie hymnów Polski i Słowacji.

Niespodziewanie to krakowianie rozpoczęli mecz z wyżej notowanym rywalem od prowadzenia. W 9. minucie bramkarza pokonał Peter Szinagl. Już minutę później po trafieniu Juraja Bezucha był remis. Podobna sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy - za każdym razem, gdy Cracovia wyszła na prowadzenie, po chwili rywale doprowadzali do wyrównania.

Słowacy wyższość udowodnili w trzeciej tercji. Trzy gole w ostatnich 20 minutach zapewniły im zwycięstwo 6:3.

- Dwie pierwsze tercje graliśmy jak równy z równym. Gra się kleiła, z przodu wyglądało to dobrze. W trzeciej Bańska Bystrzyca strzeliła nam trzy gole i to nieco zaciera ogólny obraz. Myślę jednak, że na tle tak klasowej drużyny możemy być zadowoleni z naszej gry - ocenia mecz na oficjalnej stronie klubu Richard Jencik, nowy napastnik Cracovii.

Więcej o: