Piłkarze Wisły Kraków i Cracovii najlepsi w kwietniu? Są nominowani

Patryk Małecki i Rafał Wolski z Wisły Kraków oraz Mateusz Cetnarski z Cracovii znaleźli się wśród piłkarzy, którzy powalczą o nagrodę dla najlepszego piłkarza kwietnia w ekstraklasie.
Facebook? » | A może Twitter? »


W plebiscycie na piłkarza miesiąca nominowanych jest 10 zawodników. Obok Wisły, po dwóch reprezentantów mają Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin. Drużyna ze stadionu przy ul. Reymonta rozegrała w kwietniu sześć spotkań. Wygrała trzy z nich, łącznie zdobyła 11 punktów.

Małecki w kwietniu pojawił się na murawie pięć razy. Zabrakło go tylko w ostatnim meczu z Koroną Kielce - pauzował za nadmiar żółtych kartek. W meczu z Górnikiem Zabrze strzelił gola. - Trzeba mu życzyć, by utrzymał tę formę - mówi Marek Motyka, były piłkarz i trener Wisły. Wolski zagrał we wszystkich kwietniowych meczach krakowian. Zdobył dwie bramki: w spotkaniach z Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze. - To zawodnik, dla którego warto przychodzić na stadion - nie ma wątpliwości Maciej Murawski, ekspert nc+.

O nagrodę walczy również Cetnarski. Cracovia z sześciu kwietniowych spotkań wygrała dwa, w sumie zdobyła w nich osiem punktów. Cetnarski zagrał we wszystkich, dwa razy wpisał się na listę strzelców: ze Śląskiem Wrocław i Zagłębiem Lubin. W tym drugim meczu wykorzystał rzut karny. Tym razem wśród nominowanych do tytułu piłkarza miesiąca nie ma graczy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Wyboru najlepszego zawodnika kwietnia dokonają kibice oraz kapitanowie drużyn ekstraklasy. Z ramienia małopolskich zespołów głosować będą więc Arkadiusz Głowacki, Piotr Polczak i Jakub Biskup.