Sport.pl

Comarch Cracovia. Maciej Urbanowicz: Jest znacznie lepiej niż przed rokiem

Hokeiści reprezentacji Polski kończą przygotowania do mistrzostw świata dywizji IA w Katowicach. Wśród nich jest kilku hokeistów Comarch Cracovii. - Wszystko idzie w dobrym kierunku - zapewnia Maciej Urbanowicz, napastnik krakowian.
Facebook? » | A może Twitter? »


Za podopiecznymi Jacka Płachty seria sparingów. Wyniki meczów z Wielką Brytanią, Litwą i Koreą Południową mogą napawać optymizmem. - Mało było oddechu, by odpocząć i graliśmy te spotkania na dużym zmęczeniu, więc te wyniki muszą cieszyć. Pokazują, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Chociażby w porównaniu do sparingów z Wielką Brytania przed rokiem - teraz jest znacznie lepiej - zaznacza Urbanowicz w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Napastnik Cracovii ma za sobą udany sezon. Z klubem zdobył mistrzostwo i Puchar Polski, teraz chce przenieść formę na mecze kadry. - Z Cracovią wygraliśmy wszystko co się dało i teraz myślę już tylko o czempionacie. Wszyscy wiedzą, że mamy ciężką grupę, że każdy mecz będzie najważniejszy. Mam nadzieję, że zagramy o awans! - przekonuje.

Polacy rozpoczną rywalizację w sobotę meczem z Włochami. Polscy hokeiści dreszcz emocji poczują jednak już w piątek. To wtedy selekcjoner ogłosi ostateczną kadrę na turniej. - Nie czuję się żadnym pewniakiem. Mamy pięć bardzo równych piątek i każdy jest gotowy, by pokazać swoją siłę w tych najważniejszych spotkaniach - mówi Urbanowicz.

Więcej o: