Comarch Cracovia domaga się kontroli antydopingowych. I krytykuje związek

- Na meczach Polskiej Hokej Ligi nie ma kontroli antydopingowych - grzmi Cracovia. I przestrzega przed marginalizacją dyscypliny w Polsce.
Facebook? » | A może Twitter? »


Klub informuje, że 2 marca wysłał pismo do Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Powód? Brak kontroli antydopingowych w czasie meczów PHL.

"Zdaniem MKS Cracovia SSA, na tym poziomie rozgrywek kontrole antydopingowe są niezbędne, by zachować rywalizację zgodną z duchem fair-play, co powinno stanowić naczelny cel każdego związku sportowego. Niestety Polski Związek Hokeja na Lodzie nie jest zainteresowany rozgrywkami oraz dbaniem o medialność, jak i rozwój tej dyscypliny sportu, a Polska Hokej Liga stwierdziła, że nie jest w tym temacie kompetentna" - głosi komunikat klubu.

Krakowianie krytykują również inne działania hokejowej centrali, która ich zdaniem lekceważy stanowisko klubów.

"Prowadzi to do wycofywania się sponsorów z zasłużonych polskich klubów, problemów organizacyjnych i finansowych oraz postępującej marginalizacji rozgrywek hokeja" - dodaje klub.

Hokejowa drużyna Cracovii walczy o finał PHL. W półfinałowej rywalizacji z Ciarko PBS Bank Sanok prowadzi 3:2. Do awansu do finału potrzeba czterech zwycięstw.