Sport.pl

Comarch Cracovia domaga się kontroli antydopingowych. I krytykuje zwi±zek

dg
09.03.2016 , aktualizacja: 09.03.2016 09:51
A A A

ŁUKASZ KRAJEWSKI

- Na meczach Polskiej Hokej Ligi nie ma kontroli antydopingowych - grzmi Cracovia. I przestrzega przed marginalizacj± dyscypliny w Polsce.
Facebook? » | A może Twitter? »


Klub informuje, że 2 marca wysłał pismo do Polskiego Zwi±zku Hokeja na Lodzie. Powód? Brak kontroli antydopingowych w czasie meczów PHL.

"Zdaniem MKS Cracovia SSA, na tym poziomie rozgrywek kontrole antydopingowe s± niezbędne, by zachować rywalizację zgodn± z duchem fair-play, co powinno stanowić naczelny cel każdego zwi±zku sportowego. Niestety Polski Zwi±zek Hokeja na Lodzie nie jest zainteresowany rozgrywkami oraz dbaniem o medialno¶ć, jak i rozwój tej dyscypliny sportu, a Polska Hokej Liga stwierdziła, że nie jest w tym temacie kompetentna" - głosi komunikat klubu.

Krakowianie krytykuj± również inne działania hokejowej centrali, która ich zdaniem lekceważy stanowisko klubów.

"Prowadzi to do wycofywania się sponsorów z zasłużonych polskich klubów, problemów organizacyjnych i finansowych oraz postępuj±cej marginalizacji rozgrywek hokeja" - dodaje klub.

Hokejowa drużyna Cracovii walczy o finał PHL. W półfinałowej rywalizacji z Ciarko PBS Bank Sanok prowadzi 3:2. Do awansu do finału potrzeba czterech zwycięstw.

Zobacz więcej na temat:

  • 1
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX