Sport.pl

Comarch Cracovia zaczyna walkę o tytuł. I zachęca kibiców do wsparcia [WIDEO]

Hokeiści Comarch Cracovii rozpoczynają fazę play-off Polskiej Hokej Ligi. W piątek o godz. 18.30 zagrają z Orlikiem Opole.
Facebook? » | A może Twitter? »


Sezon zasadniczy krakowianie zakończyli na pierwszym miejscu. Zdobyli rekordowe 101 punktów i o osiem "oczek" wyprzedzili mistrzów kraju z GKS-u Tychy. Dzięki temu w pierwszej rundzie play-off zagrają ze słabszym Orlikiem Opole.

- Chcemy jak najszybciej wygrać ćwierćfinały i skupić się na kolejnym rywalu - zapowiada Peter Novajovsky, słowacki obrońca Cracovii.

Może sobie pozwolić na takie deklaracje, bo jego drużyna jest zdecydowanym faworytem rywalizacji. W rundzie zasadniczej Cracovia grała z Orlikiem dwukrotnie i dwukrotnie wysoko wygrała - 5:1 i 4:1. W dodatku rywalizację w fazie play-off rozpoczyna od dwóch spotkań na własnym lodowisku.

Ćwierćfinał ma być dla hokeistów spod Wawelu tylko przystankiem w drodze do odzyskania tytułu mistrza Polski. Po raz ostatni krakowianie sięgnęli po złoto w 2013 r.

Klub zachęca kibiców do wsparcia hokeistów przygotowanym z tej okazji spotem.W innym ćwierćfinale TatrySki Podhale Nowy Targ gra z Unią Oświęcim.

Więcej o: