Comarch Cracovia katem Ciarko Sanok, Podhale górą w derbach Małopolski

W piątek rozegrane zostały kolejne mecze Polskiej Hokej Ligi. Zwycięstwa zanotowały dwa czołowe zespoły esktraligi - Comarch Cracovia i TatrySki Podhale Nowy Targ.
Facebook? » | A może Twitter? »

Krakowianie po raz czwarty w tym sezonie pokonali Ciarko PBS Bank Sanok. Duża w tym zasługa Damiana Słabonia, który w 17. minucie asystował przy golu Macieja Urbanowicza, a w 35. minucie sam trafił do siatki. Tuż przed końcem drużyna z Sanoka zdobyła kontaktowego gola, ale Cracovia utrzymała prowadzenie i wygrała 2:1.

Większe emocje przyniosły derby Małopolski. W Oświęcimiu Unia podejmowała TatrySki Podhale Nowy Targ i na początku drugiej tercji przegrywała już 0:2. Potem gospodarze wyrównali i podjęli walkę, ale ostatecznie lepsi okazali się hokeiści wicelidera PHL, którzy wygrali 6:4.

Ciarko PBS Bank Sanok - Comarch Cracovia 1:2, tercje: 0:1, 0:1, 1:0

Unia Oświęcim - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:6, tercje: 0:1, 3:3, 1:2