Comarch Cracovia rozpoczyna wyjazdowy maraton

We wtorek hokeiści Comarch Cracovii rozegrają pierwszy z trzech zaplanowanych na ten tydzień meczów wyjazdowych. O godz. 18 w Oświęcimiu zmierzą się z piątą w tabeli Unią.
Facebook? » | A może Twitter? »


Ostatnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem krakowian z JKH GKS Jastrzębie 3:2. Tym samym zrekompensowali sobie porażkę z mistrzem Polski GKS-em Tychy i po raz piąty z rzędu wygrali na własnym lodzie.

Teraz hokeistów Cracovii czeka jednak prawdziwe wyzwanie. Oprócz spotkania z Unią w tym tygodniu zagrają jeszcze dwa razy: w sobotę w Sanoku i w niedzielę w Nowym Targu. Czasu na regenerację będzie więc niewiele.

Trenera Rudolfa Rohaczka bardziej niż napięty grafik martwi seria urazów w drużynie. - Mamy kilka problemów zdrowotnych - przyznaje szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną stronę klubu. Wciąż kontuzjowani są m.in. Damian Kapica i Patrik Svitana.

Krakowianie będą jednak faworytem starcia z hokeistami z Oświęcimia. Ostatnio Unia po rzutach karnych pokonała rywala w walce o piąte miejsce w tabeli, czyli Ciarko PBS Bank Sanok. Wcześniej zaliczyła jednak dwie porażki - z JKH GKS Jastrzębie i TatrySki Podhalem Nowy Targ. Podobnie zakończyło się również ostatnie spotkanie Unii z Cracovią - dwa tygodnie temu przegrała 1:3.