Comarch Cracovia wraca do gry

Po przerwie na mecze reprezentacji Polska Hokej Liga wznawia rozgrywki. Comarch Cracovia zagra w piątek na wyjeździe z Unią Oświęcim.
Facebook? » | A może Twitter? »


Ostatni mecz o punkty krakowianie rozegrali 30 października w Sosnowcu, gdzie rozgromili 9:1 tamtejszy SMS U-20. Później ośmiu hokeistów Cracovii grało w kadrze w turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Katowicach.

W ten weekend krakowianie rozegrają ostatnie dwa mecze rundy zasadniczej. Po nich liga zostanie podzielona na grupę silniejszą i słabszą. Cracovia jest liderem PHL i może być pewna gry wśród najlepszych, ale jej przewaga w tabeli nie jest duża - drugie TatrySki Podhale Nowy Targ traci do niej tylko punkt, a trzeci GKS Tychy trzy "oczka".

W piątek krakowian czeka ciężkie zadanie, bo ich przeciwnik wciąż walczy o czołową szóstkę. Unia zajmuje w tabeli ostatnie miejsce premiowane grą w grupie silniejszej i potrzebuje punktów, by utrzymać tę pozycję. Mimo wszystko faworytem pozostają podopieczni Rudolfa Rohaczka, którzy w tym sezonie wygrali 16 z 20 ligowych spotkań.

W Oświęcimiu trener Cracovii będzie mógł skorzystać z wracającego po leczeniu złamanej ręki Petera Novajovsky'ego oraz niedysponowanego ostatnio Damiana Słabonia. Początek meczu z Unią o godz. 18.