Sport.pl

Spacerek Comarch Cracovii? Rywal stracił już 153 bramki

W piątek hokeiści Comarch Cracovii grają w Sosnowcu z SMS U-20. Rywale krakowskiego zespołu wygrali w tym sezonie tylko jeden mecz.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plWtorkowe zwycięstwo z Ciarko Sanok przerwało serię trzech porażek Cracovii. Nie było o nie jednak łatwo, bo krakowianie zdołali strzelić rywalom tylko jednego gola. Więcej bramek powinno paść w spotkaniu z SMS-em Sosnowiec.

Najbliższy przeciwnik krakowian jest bowiem zdecydowanie najsłabszą drużyną Polskiej Hokej Ligi. Zespół z Sosnowca wygrał w tym sezonie tylko jedno z 19 spotkań - 15 września pokonał 2:0 Naprzód Janów. Większość pozostałych kończył z bagażem kilku bramek - łącznie stracił ich już 153, czyli średnio aż osiem na mecz.

Cracovia znajduje się na drugim biegunie - ma na koncie 100 strzelonych goli i razem z GKS-em Tychy jest najskuteczniejszą drużyną ligi. Krakowianie są liderami PHL, sosnowiczanie okupują ostatnie miejsce - faworyt spotkania może być tylko jeden. W wysokim zwycięstwie Cracovii nie powinien przeszkodzić nawet brak dwóch Damianów: Słabonia i Kapicy, którzy nie pojadą do Sosnowca.

W pierwszym spotkaniu w Krakowie gospodarze wygrali 13:0. Początek piątkowego spotkania o godz. 14.30.Więcej o: