Sport.pl

Passa Comarch Cracovii przerwana. Mistrz Polski znowu lepszy

Do trzech razy sztuka? Nic z tego. Comarch Cracovia znowu przegrała z GKS-em Tychy.
Facebook? » | A może Twitter? »


Hokeiści Cracovii po raz trzeci w tym sezonie rywalizowali z mistrzem Polski. W poprzednich dwóch spotkaniach wysoko przegrywali, ale tym razem wydawało się, że wszystko przemawia za krakowianami. Wygrali dziesięć ostatnich meczów, w każdym strzelali po kilka bramek. A tyszanie notowali ostatnio wpadki - przed tygodniem przegrali u siebie z TatrySki Podhalem Nowy Targ.

Cracovia motywację miała podwójną - zwycięstwo pozwoliłoby jej wyprzedzić rywali w tabeli i zasiąść w fotelu lidera Polskiej Hokej Ligi. Już początek meczu w Tychach zwiastował jednak, że o przełamanie nie będzie łatwo. W ósmej minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Bepierszcza. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji prowadzenie GKS-u podwyższył Radosław Galant.

Krakowianie próbowali odrobić straty, ale bramkę udało im się zdobyć dopiero w 55. minucie. Gol Krystiana Dziubińskiego nie odmienił jednak losów meczu. Ostatnie słowo należało do tyszan - niespełna 30 sekund przed końcem wynik ustalił Josef Vitek.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Bramki: Bepierszcz 8., Galant 18., Vitek 60. - Dziubiński 55.

Więcej o:
Komentarze (1)
Passa Comarch Cracovii przerwana. Mistrz Polski znowu lepszy
Zaloguj się
  • mniechaj1

    Oceniono 1 raz 1

    I ten mecz najlepiej dowodzi ze Cracovia potrzebuje jeszcze wzmocnień zagranicznymi hokeistami! Rohaczek działaj!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX