Sport.pl

Comarch Cracovia. Adam Domogała: Rywale czują przed nami respekt

W 15. kolejce Polskiej Hokej Ligi hokeiści Cracovii podejmą u siebie Nestę Mires Toruń. Ewentualna wygrana będzie dziesiątym z rzędu triumfem krakowian. - Zrobimy dziś wszystko, by dobić do tej dziesiątki - mówi Adam Domogała, cytowany przez oficjalną stronę klubu.
Facebook? » | A może Twitter? »


Podopieczni Rudolfa Rohaczka są ostatnio w doskonałej formie i gromią kolejnych rywali. W ostatnim meczu pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec aż 9:2. Mecz z Nestą będzie szansą na podtrzymanie tej passy. - Zwycięstwa zawsze cieszą, zwłaszcza kiedy jest ich tak wiele z rzędu. Z pewnością zrobimy wszystko, by dobić do tej upragnionej dziesiątki. Ewentualny triumf będzie świetnym motorem napędowym przed kolejnym meczem z GKS-em Tychy - podkreśla Domogała.

Oprócz passy zwycięstw krakowianie imponują też bilansem bramkowym 81:21. Zdaniem napastnika forma drużyny budzi szacunek u kolejnych przeciwników. - Na pewno inaczej patrzy się na zespół, który wygrał dziewięć czy dziesięć razy z rzędu. To pomaga także nam. Czujemy się mocniejsi, bo jeśli wygrywasz tyle razy, to wiesz, że to nie przypadek - przekonuje zdobywca 12 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.

W trwającym sezonie oba zespoły spotkały się już ze sobą w czwartej kolejce w Toruniu, gdzie Cracovia wygrała 6:2. Przed najbliższym meczem krakowianie są faworytem, ale Domogała zapowiada, że nie będzie łatwo. - Nesta u siebie zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko i tamta wygrana przyszła po sporej walce. To tylko świadczy o tym, że nie będzie lekko - podsumowuje zawodnik.

Mecz Comarch Cracovii z Nestą Mires Toruń odbędzie się w piątek przy ul. Siedleckiego. Początek o godz. 18.30.

Więcej o: