Comarch Cracovia. Do Sosnowca po kolejny pogrom

Hokeiści Comarch Cracovii w 14. kolejce Polskiej Hokej Ligi zagrają w Sosnowcu z Zagłębiem. Oba zespoły spotkały się już ze sobą w tym sezonie - w pierwszym meczu krakowianie wygrali 9:0.
Facebook? » | A może Twitter? »


Podopieczni Rudolfa Rohaczka do starcia w Sosnowcu przystępują po okazałym zwycięstwie z Polonią Bytom 8:2. To był już ósmy ligowy triumf zespołu z rzędu. Z bardzo dobrej strony w tym meczu zaprezentował się Kacper Guzik, który strzelił dwa gole. Napastnik był zdziwiony słabą grą rywala.

- Nie spodziewaliśmy się tak łatwego zwycięstwa. Być może zawodnicy Polonii byli zmęczeni. Oczekiwaliśmy większego oporu z ich strony, ponieważ wcześniej pokazali, że potrafią grać w hokeja. Myślę, że mój dzisiejszy występ był niezły. Oczywiście zdarzały się złe zagrania, ale wygraliśmy i to się liczy - mówił po meczu.

Zadowolenia z pewnej wygranej nie ukrywał też trener Rohaczek. - Od początku byliśmy skoncentrowani, by nie popełnić przypadkowych błędów, co nam się udało. W drugiej i trzeciej odsłonie zagraliśmy prosty hokej, czyli szybkie przejście do środkowej tercji i gra w tercji przeciwnika. Chcieliśmy na początku zmęczyć rywala, by później grało się lżej. Zagraliśmy kombinacyjnie i zdobywaliśmy bramki, z czego możemy być zadowoleni - mówi czeski szkoleniowiec.

- Zawsze można jednak coś poprawić i zrobić lepiej. Naszym standardem powinna być gra bez niewymuszonych i przypadkowych pomyłek - dodaje.

Wydaje się, że mecz z drużyną z Sosnowca powinien być dla krakowian jeszcze łatwiejszy. Zagłębie zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli, w jedenastu meczach wygrało zaledwie dwa razy. Pierwszy mecz między tymi zespołami pokazał dominację krakowian.

Ostatnio jednak sosnowiczanie prezentują się nieco lepiej, czego dowodem była wyrównana gra w meczu 12. kolejki z mocnym TatrySki Podhalem Nowy Targ. Zagłębie przegrało tylko 2:3. Przed zlekceważeniem rywala przestrzega opiekun krakowian. - W lidze nie ma łatwych przeciwników. Każde spotkanie zaczyna się od stanu 0:0 i później dopiero wychodzi skala trudności meczu. Tak będzie i tym razem - zapowiada Rohaczek.

Cracovia zagra z Zagłębiem Sosnowiec we wtorek na Stadionie Zimowym w Sosnowcu. Początek spotkania o godz. 19.