Trener Comarch Cracovii: Rośnie adrenalina przed Superpucharem Polski

Podopieczni Rudolfa Rohacka zagrają w piątek z GKS-em Tychy o Superpuchar Polski. Szkoleniowiec nie może się już doczekać starcia.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Cracovia nie prezentowała się w sparingach najlepiej. Pierwszym spotkaniem w ramach przygotowań była słowacka HK Nitra. Krakowianie ulegli wówczas 1:8. W następnych spotkaniach Comarch Cracovia pokonała Unię Oświęcim (5:0), przegrała dwa razy Bernaco Bardejov (1:2, 3:2) i zremisowała z Polonią Bytom (3:3).

Dopiero ostatni sparing, przeciwko czeskiemu HC AZ Havirov (5:2) pokazał, że Cracovia jest już w coraz lepszej dyspozycji. Z przygotowań zadowolony jest trener Rohacek.

- Sparingi gra się nie po to, żeby wygrywać, tylko po to, żeby się ograć. Ja nigdy nie gram "na wynik" w sierpniu, bo to się mija z celem. Najlepszym dowodem na to, że wszystko zaczyna dobrze funkcjonować jest ostatnia wygrana z Havi ovem, gdzie chłopcy nie tylko wysoko wygrali, ale pokazali bardzo dobrą jazdę i realizowali taktyczne plany. A kibice zawsze się będą martwić. To dobrze, bo to oznacza, że żyją tym, co dzieje się w klubie - mówi Rohaczek.

Szkoleniowiec Cracovii nie może się doczekać najbliższego spotkania z GKS-em Tychy. - Zostało jeszcze kilka dni do spotkania w Tychach, ale myślę, że to szybko przeminie. Czuć, że to już się zbliża, adrenalina rośnie!