Legenda Podhala: W ćwierćfinale większe szanse ma Comarch Cracovia

- Cracovia ma większy potencjał niż Podhale, zwłaszcza że nowotarżanie borykają się ostatnimi czasy z dużymi problemami kadrowymi - uważa Gabriel Samolej, były bramkarz reprezentacji Polski i Podhala Nowy Targ.
Facebook? » | A może Twitter? »


Ćwierćfinał play-off zaczyna się w sobotę. Cracovia w sezonie zasadniczym zajęła czwarte miejsce, Podhale piąte. To oznacza, że krakowianie będą mieli tzw. przewagę własnego lodowiska (więcej meczów u siebie).

- W przypadku dwóch pierwszych zwycięstw na swoim lodowisku krakowianie zyskają bardzo dużą przewagę psychologiczną. Z drugiej strony potknięcie "Pasów" w którymś z tych spotkań spowoduje, że Podhalu zdecydowanie szerzej otworzą się drzwi do awansu - ocenia Samolej na łamach portalu PodhaleRegion.pl

Były bramkarz nie bawi się w wyświechtane "szanse oceniam 50 na 50", tylko wskazuje faworyta ćwierćfinału. - Nie będzie zaskoczeniem, jeżeli powiem, że więcej szans jest po stronie Cracovii. Co prawda w sezonie zasadniczym jej forma wcale nie była rewelacyjna, ale jak znam trenera Rudolfa Rohaczka, w play-off to będzie już zupełnie inna drużyna. Wydaje mi się, że potencjał Cracovia ma większy niż Podhale - przyznaje Samolej.

Pierwsze mecze w sobotę (godz. 18.30) i niedzielę (18.30) w Krakowie. Do półfinału awansuje zwycięzca trzech spotkań.

Kto będzie "lokomotywą" Cracovii w starciu z Lechem Poznań?
Więcej o: