Ucieczka do Teksasu będzie problemem Comarch Cracovii

Czołowi napastnicy Josef Fojtik i Patrik Valczak wyjechali bez zgody klubu do Stanów Zjednoczonych.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Comarch Cracovia nie ma najmocniejszej kadry w Polskiej Hokej Lidze, a brak dwóch podstawowych hokeistów może mocno utrudnić walkę o medale. Valczak świetnie kreował grę (w tym sezonie 33 asysty i 10 bramek), a Fojtik był bardzo skuteczny (18 goli i 20 kluczowych podań). "Obaj zawodnicy poprosili o rozwiązanie kontraktów i poinformowali, że chcą wyjechać do Stanów. Cracovia nie podpisała dokumentów rozwiązujących ich umowy. Żaden klub nie wystąpił też z prośbą o podpisanie kart transferowych." - napisał w oświadczeniu Dariusz Guzik, rzecznik prasowy Cracovii.

Zawodnicy są już w USA i chcą kontynuować karierę w teksańskim Allen Americans z East Coast Hockey League. Jak podał portal hokej.net, Fojtik zdążył już nawet zadebiutować w nowej drużynie w nocy z soboty na niedzielę.

W sprawie Fojtika i Valczaka głos zabrał już trener Amerykanów. - Obaj grali w tej samej formacji i tak samo będzie u nas. Jestem pewny, że to dobrzy gracze - powiedział Steve Martinson.

Odejście Czechów oznacza spory ból głowy dla trenera Rohaczka. - Byli ważnymi ogniwami, ale nie ma ludzi niezastąpionych. Mam zawodników, którzy będą walczyć, jak ich wystawię - odpowiada szkoleniowiec pytany o to, czy będzie w stanie załatać wyrwę w ofensywie. - Do 31 stycznia otwarte jest okno transferowe i być może ktoś jeszcze do nas dołączy. Ciągle się rozglądamy za hokeistami, którzy byliby dla nas wzmocnieniem, ale nie jest łatwo. Nie każdy chce jednak u nas grać, bo mamy ograniczony budżet - tłumaczy Rohaczek.

Cracovia i inne drużyny z Małopolski zaczynają dziś drugą część sezonu w grupie mocniejszej (pierwsze sześć drużyn tabeli). Cracovia gra w Jastrzębiu z JKH GKS-em, Unia Oświęcim w Tychach z GKS-em, a MMKS Podhale Nowy Targ w Sanoku z Ciarko.

Prof. Janusz Filipiak nie powtórzy błędów? [WYWIAD]