MMKS Podhale Nowy Targ się odradza. 17 wychowanków w składzie! [WIDEO]

W piątek nowotarżanie pokonali faworyzowaną Comarch Cracovię 4:1. A jeszcze w 2012 roku ich los stał pod dużym znakiem zapytania.
W 2010 roku Podhale zdobyło 19 w historii tytuł mistrzów Polski. Po sukcesie ze sponsorowania wycofała się jednak firma Wojas. Dwa lata później po 57 latach występów w ekstraklasie klub spadł do I ligi. wydawało się, że hokej w Nowym Targu będzie skazany głównie na szkolenie młodzieży. I w I lidze grał jako Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale. W 2013 roku zespół objął Marek Ziętara i podpisał trzyletni kontrakt. Zespół wrócił do ekstraklasy i zajął w niej ostatnie miejsce. Wtedy jednak nikt z ligi nie spadł. W bieżących rozgrywkach gra już znacznie lepiej - odstaje tylko do czołowej czwórki, ale potrafi sprawić niespodzianki jak w piątek z Comarch Cracovią.

Jak policzyli reporterzy Polskiej Telewizji Sportowej, na lodowisku pojawiło się aż 17 wychowanków Podhala.W niedzielę przed Podhalem teoretycznie łatwe zadanie, bo w Katowicach zmierzy się najgorszą drużyną polskiej Hokej Ligi - HC GKS. Comarch Cracovia podejmie (godz. 18.30, lodowisko przy ul. Siedleckiego) Naprzód Janów, a Unia Oświęcim Cirako Sanok (godz. 17).