Sport.pl

Prezes PZHL: Do turnieju w Kraków Arenie jesteśmy gotowi na 95 proc.

- Z rodzinnej i ciepłej atmosfery kibice przeniosą się na schłodzony lód - cieszy się Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Turniej finałowy Pucharu Polski w Kraków Arenie 27-28 grudnia.
Facebook? » | A może Twitter? »


Lód w Kraków Arenie jest już niemal gotowy. Trwa rozstawienie band i wkrótce wszystko będzie gotowe na przyjęcie hokeistów. - Jesteśmy gotowi na 95 proc. Lód "dojrzewa" - cieszy się Chwałka.

Do niedzieli wieczorem sprzedano ponad 10 tys. biletów na półfinał i ponad 8 tys. na finał. Część trybun została zarezerwowana też dla hokeistów i ich rodzin. Łącznie organizatorzy każdego dnia spodziewają się ok. 13 tys. widzów. - Część biletów zostanie również przekazana sponsorom - podkreśla Chwałka.

Jacek Chadziński, członek komitetu organizacyjnego: - Lód jest gotowy niemal na tip-top. Będzie lśnił, będzie miał też odpowiednią grubość i poślizg. Przy takich halach problemem są zawsze jupitery, które grzeją w taflę, ale z tym sobie poradzimy.

Organizatorem turnieju jest PZHL i Kraków. W Kraków Arenie w kwietniu mają się odbyć też mistrzostwa świata Dywizji 1A. - Finał Pucharu Polski traktujemy jako test przed tą imprezą - podkreśla Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny PZHL.

Nieznana jest jeszcze wysokość nagród PP. Być może zostanie ona ustalone jeszcze w poniedziałek.

W półfinałach PP zagrają GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie oraz Comarch Cracovia z Ciarko Sanok.

KARATEKA Z KRAJU WIELKICH LUDZI [BOHATER CRACOVII]


Więcej o: