Comarch Cracovia bez problemów awansowała do finału Pucharu Polski

Comarch Cracovia pokonała Stoczniowca Gdańsk 10:2 i stanie przed szansą obrony trofeum Pucharu Polski.
Facebook? » | A może Twitter? »

Po wygranej w Gdańsku 9:1 rewanż miał być tylko formalnością. I tak się stało, a dwumecz udowodnił, jak wielka przepaść dzieli ekstraligę i jej zaplecze.

Krakowianie strzelanie zaczęli już w czwartej minucie, ale jeszcze po pierwszej tercji nie zanosiło się na pogrom. Hokeiści Rudolfa Rohaczka prowadzili 3:1, ale później tylko powiększali przewagę i jedyne pytanie brzmiało, czy wygrają dwucyfrowo. Ta wątpliwość została rozwiązana w 59. minucie, gdy do siatki trafił Marek Kalus.

Turniej finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany w dniach 27-28 grudnia w Kraków Arenie. W półfinałach Cracovia zmierzy się z Ciarko Sanok, a GKS Tychy z JKH GKS Jastrzębie. Bilety na spotkania można będzie kupić już za 10 złotych

Comarch Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk10:2
Tercje: 3:1, 3:0, 4:1.

Bramki: 1:0 Witkowski (4.), 2:0 McCauley (4.), 2:1 Michałkiewicz (11.), 3:1 S. Kowalówka (17.), 4:1 Kruczek (32.), 5:1 Noworyta (36.), 6:1 Witkowski (39.), 6:2 Wróbel (41.), 7:2 Liotti (48.), 8:2 McCauley (50.), 9:2 Stoklasa (57.), 10:2 Kalus (59.).