Tym razem nie dali nadziei. Pewna wygrana Comarch Cracovii

Drużyna Rudolfa Rohaczka pokonała na swoim lodowisku Polonię Bytom 8:3 w zaległym meczu drugiej kolejki i awansowała na trzecie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.
Facebook? » | A może Twitter? »


Krakowianie byli zdecydowanymi faworytami spotkania, bo przed nim zdobyli 21 punktów więcej od Polonii. W pamięci mieli jednak trudny mecz z 11. kolejki, kiedy źle rozpoczęli, musieli gonić wynik, i wygrali tylko 6:4. W środę na lodowisku przy ul. Siedleckiego emocji było znacznie mniej. Cracovia kontrolowała przebieg wydarzeń od pierwszej do ostatniej minuty, nawet na chwilę nie dała przyjezdnym nadziei na korzystny wynik.

Zwycięstwo z bytomianami ważne jest przede wszystkim w kontekście zbliżającego się finału Pucharu Polski, który 27-28 grudnia odbędzie się w Kraków Arenie. Awans wywalczą trzy czołowe drużyny ekstraligi po II rundzie, a czwartą czeka baraż ze Stoczniowcem Gdańsk.

W II rundzie Cracovię czekają jeszcze trzy mecze. Najtrudniejszy w piątek w Jastrzębiu z drugim w tabeli JKH GKS-em (początek o godz. 18). Oprócz tego zagrają u siebie z Aksam Unią Oświęcim i Orlikiem Opole.

Comarch Cracovia - Polonia Bytom 8:3

Tercje: 3:1, 2:1, 3:1.

Bramki: S. Kowalówka (7, 27.), Fojtik (17.), Pasiut (18.), Stoklasa (35.), Słaboń (48.), Kalus (53.), McCauley (58.) - Przygodzki (20.), Fabry (34.), Meidl (54.)

REWELACYJNA GALA BOKSU W KRAKÓW ARENIE! HISTORYCZNE CHWILE!


Co hokeiści Comarch Cracovii osiągną w przyszłym sezonie?