Comarch Cracovia będzie miała dodatkowego rywala w lidze?

Jak informuje Polski Związek Hokeja na Lodzie, do federacji wpłynęła oferta jednego z lwowskich klubów, który jest zainteresowany występami w polskiej lidze.
Facebook? » | A może Twitter? »


Polska Hokej Liga rusza pod koniec września. Terminarz i liczba drużyn zostały zatwierdzone, ale nieoczekiwanie m.in. Comarch Cracovii może przybyć dodatkowy rywal. Jeden z klubów ze Lwowa jest zainteresowany występami w polskiej lidze. Wysłał nawet ofertę do PZHL, ale związek deklaruje, że żadne rozmowy nie były prowadzone.

W środę przedstawił stanowisko, które brzmi: "Z uwagi na bliski start rozgrywek i zatwierdzone terminarze Polskiej Hokej Ligi i I ligi na sezon 2014/15 szanse na dołączenie klubu ze Lwowa są niewielkie. Mimo to, do końca tygodnia, po konsultacjach prezesa PZHL Dawida Chwałki, dyrektora sportowego PZHL Tomasza Rutkowskiego i trenera reprezentacji Jacka Płachty, do Lwowa zostanie wysłane pismo zawierające pytania dot. wielu kluczowych kwestii, które nie zostały ujęte w propozycji klubu ze Lwowa.

Wiążące decyzje w tej sprawie zapadną po 21 września, gdy delegacja PZHL wróci z Kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, na którym skonsultuje temat lwowskiego klubu z Federacją Hokeja Ukrainy. Oczywiście ewentualna gra lwowian w polskich rozgrywkach zostanie poprzedzona konsultacjami z polskimi klubami".

PIĘKNE CHEERLEADERKI W KRAKÓW ARENIE!


Co hokeiści Comarch Cracovii osiągną w przyszłym sezonie?