Bezkrólewie w hokeju. Prezes PZHL odchodzi

Piotr Hałasik złożył rezygnację z funkcji Prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

To efekt długotrwałego niezadowolenia większości środowiska hokejowego wobec Hałasika. Poza tym prezes nie pozyskał sponsora strategicznego, a taki cel stawiał sobie w momencie obejmowania stanowiska w maju 2012 roku.

Do tego doszedł konflikt na linii Hałasik-kluby, który doprowadził m.in. do lokautu w lidze. Przedstawiciele zespołów ekstraligi domagali się dymisji prezesa. Wówczas na chwilę udało się ugasić pożar, a Hałasik zachował posadę.

Swego czasu doszło też do nieporozumienia prezesa z działaczami Comarch Cracovii. Hałasik nałożył na klub zakaz przeprowadzania transferów, a ta decyzja odbiła się na poziomie sportowym podopiecznych Rudolfa Rohaczka w tym sezonie.

Po niespełna dwóch latach rządów Hałasik postanowił odejść. Poniżej treść jego oświadczenia:

"Uznałem, że dalsze pełnienie tej funkcji - wobec braku akceptacji części środowiska hokejowego dla mojej osoby a także nasilającej się krytyki działań Związku pod moim kierownictwem - może być przeszkodą dalszego rozwoju polskiego hokeja, dyscypliny, której przez ostatnie dwa lata oddałem całe swoje serce.

Jestem przekonany, że o ile moja osoba miałaby być powodem utrudnionego funkcjonowania PZHL, rezygnacja z pełnionej funkcji jest najlepszym rozwiązaniem.

Rezygnacja ta jest także wyrazem protestu przeciwko bezprecedensowemu w ostatnich latach obniżeniu środków finansowych pochodzących z budżetu Państwa na realizację celów statutowych Związku, co moim zdaniem uniemożliwia właściwe przygotowanie reprezentacji narodowych w hokeju na lodzie i szkolenie młodzieży."

Kto będzie następcą Hałasika? Na razie nie wiadomo, choć w hokejowych kuluarach często wymienia się nazwisko Mariusza Czerkawskiego.