Koniec lokautu w lidze hokeja!

Hokeiści w piątek wznowią rozgrywki po ponad trzech tygodniach przerwy. Comarch Cracovia zagra z Polonią Bytom, choć jeszcze niedawno w ogóle się na to nie zanosiło.
Ostatnie mecze w lidze odbyły się 10 grudnia, bo większość klubów zbuntowała się. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiciele drużyn wyczytali litanię zarzutów wobec Piotra Hałasika, prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, i oznajmili, że domagają się przedwczesnych wyborów (więcej pisaliśmy o tym TUTAJ)

Lokaut tymczasowo został przerwany pod koniec ubiegłego roku, kiedy cztery zespoły zgodziły się przystąpić do turnieju finałowego Pucharu Polski.

I dłuższej przerwy już nie będzie, bo zwaśnione strony ostatecznie doszły do porozumienia na czwartkowym spotkaniu w Ministerstwie Sportu. - Zarząd PZHL zobligował się do tego, że przeprowadzi zmiany w statucie i zatwierdzi je 8 lutego, a pan minister dopełni wszelkich formalności, by jak najszybciej je zatwierdzić. Wtedy będzie można w trybie natychmiastowym zwołać nadzwyczajny Walny Zjazd - mówi Waldemar Bukowski, prezes Ciarko PBS Bank, portalowi Hokej.net.

Na czwartkowym spotkaniu nie było jednak prezesa Hałasika. Związek reprezentowali wiceprezes Piotr Demiańczuk oraz skarbnik Dawid Chwałka.

Osiągnięcie porozumienia oznacza, że zaplanowana na piątek ligowa kolejka odbędzie się. Comarch Cracovia podejmie Polonię Bytom (godz. 18.30), a Aksam Unia Oświęcim zagra u siebie z MMKS-em Podhale Nowy Targ (godz. 18). KTH Krynica zagra na wyjeździe z HC GKS-em Katowice.

Więcej o: