Liga hokejowa jednak wystartuje? Kluby nie są jeszcze przekonane [AKTUALIZACJA]

13 września ma rozpocząć rozgrywki ekstraklasa hokeja. Prawdopodobnie zagrają w niej cztery małopolskie drużyny - Comarch Cracovia, Unia Oświęcim, MMKS Podhale Nowy Targ i KTH Krynica.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Po kilkumiesięcznym sporze między klubami i hokejowym związkiem teoretycznie jest bliżej porozumienia.

Rozgrywki będą oparte na starych regulaminach. Zmodyfikowane zostaną tylko w trzech kwestiach: zawodników zagranicznych, spadku z ligi i dzikiej karty - informuje portal hokej.net.

W kadrze zespołu będzie mogło znaleźć się ośmiu obcokrajowców, a za każdego kolejnego trzeba będzie dopłacić 25 tys. zł. Z ligi nie spadnie żadna drużyna, a dołączą Podhale i KTH, o ile wpłacą 100 tys. zł za dziką kartę. Wpisowe do rozgrywek to koszt 15 tys. zł (związek chciał 40 tys. zł, ale kluby się nie godziły) plus opłaty licencyjne.

To jednak na razie propozycje Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Kluby, które były w sporze ze związkiem, jeszcze nie zaakceptowały pomysłów. Być może jeszcze w piątek uda im się spotkać, by przedyskutować propozycje związku. Na pewno nie podoba im się możliwość wykupienia dzikiej karty, skoro rozgrywki mają opierać się na starych regulaminach. - Są też inne problemy - dodaje Jakub Tabisz, wiceprezes Cracovii. - Od początku działamy solidarnie i tak będzie do końca. Jeśli spotkamy się dziś, to wydamy od razu komunikat.

Pierwszą pełną kolejkę zaplanowano na 20 września, a tydzień wcześniej zmierzą się JKH Jastrzębie i Polonia Bytom.

Comarch Cracovia dziś w Tychach w sparingu zmierzy się z GKS Tychy (godz. 18).