Janusz Filipiak: Pytanie, czy Rudolf Rohaczek zostanie w Cracovii, jest nie na miejscu

PRZEGLĄD PRASY. Janusz Filipiak, prezes Cracovii, na łamach ?Gazety Krakowskiej? chwali trenera Rudolfa Rohaczka, który z hokeistami w minionym sezonie sięgnął po 10. mistrzostwo w historii klubu.
Choć Comarch Cracovii prawie nikt nie dawał w tym sezonie szans, to drużynie udało się zdobyć złoty medal. Według informacji portalu krakow.sport.pl Filipiak za tytuł obiecał hokeistom pół miliona złotych premii, ale po sezonie postanowił dołożyć dodatkowe 100 tys.

Już po raz piąty złoty medal zawisł na szyi trenera Rohaczka, który w Cracovii pracuje od dziewięciu lat. - Cenię trenera za warsztat szkoleniowy, za to, że potrafi świetnie przygotować zespół do sezonu, za podejście do zawodników. Śmieją się czasem z nas, ze podpisujemy długie kontrakty, ale życie pokazuje, że jest to realne. Pytanie o to, czy Rohaczek zostanie u nas, jest nie na miejscu. Wiem, że Rohaczek ma swoje marzenia o występach w KHL. Jako trener ma do tego prawo, ja, jako prezes, muszę być realistą - mówi Filipiak.

Teraz działacze myślą o występach w Pucharze Kontynentalnym. - Siadam wkrótce z trenerem do rozmów na temat wzmocnienia zespołu - zapewnia prezes.