Sport.pl

Comarch Cracovia zmierzy się z dojrzałym rywalem

Hokeiści Comarch Cracovia podejmują w piątek (godz. 18) JKH GKS Jastrzębie. W przypadku zwycięstwa będą bardzo blisko zakończeniu rundy zasadniczej na 4. miejscu.
We wtorek pokonali 1:0 Aksam Unię w Oświęcimiu, głównego rywala w walce o pozycję tuż za podium. 4. miejsce gwarantuj przewagę własnego lodowiska w pierwszej rundzie play-off. Głównym rywalem Comarch Cracovii są oświęcimianie (4 punkty straty) i HC GKS Katowice (2).

Jeśli na trzy kolejki przed końcem rundy krakowianie nie chcą skomplikować sobie sytuacji, muszą pokonać u siebie jastrzębian. W tym sezonie w hali przy ul. Siedleckiego 3. drużyna PLH radzi sobie słabo. JKH dwukrotnie przegrało 2:5 z krakowianami, ale za każdym razem mecz był rozgrywany trzy dni po ich starciach z Ciarko Sanok. Tym razem wzmocni ich pozyskany wczoraj 31-letni obrońca Milan Karlicek.

- Jastrzębie z sezonu na sezon gra coraz dojrzalszy hokej. Przed rozgrywkami wzmocnili się i celują co najmniej w podium - uważa Daniel Laszkiewicz, kapitan Comarch Cracovii.

Jeśli krakowianie wygrają (a Aksam Unia pokona HC GKS w Katowicach), wówczas na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka będą mogli cieszyć się z 4. miejsca.

Więcej o: