Rudolf Rohaczek: Przegraliśmy przez niewykorzystane okazje

Hokej. Comarch Cracovia w niedzielę przegrał w Katowicach z HC GKS-em Katowice 3:4. Krakowianie do końca liczyli na zwycięstwo, ale w decydującej tercji nie padł żaden gol.
- Pierwsza tercja była zdecydowanie po naszej stronie, z kolei druga po stronie Katowic. W trzeciej przegrywaliśmy o jedną bramkę, stworzyliśmy sytuacje, których jednak nie wykorzystaliśmy. Dlatego przegraliśmy - tłumaczył po meczu Rudolf Rohaczek, szkoleniowiec Cracovii.

Jacek Płachta, trener HC GKS Katowice, był w lepszym nastroju. - Musimy lepiej zaczynać mecze, bo ostatnio pierwsze tercje nie są najlepsze. Druga tercja była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Wiedzieliśmy, że w trzeciej Cracovia podkręci tempo, ale udało nam się dowieźć wynik do końcowej syreny - mówił Płachta.

We wtorek drużyna Rohaczka zmierzy się w Oświęcimiu z Aksam Unią. W przypadku zwycięstwa w regulaminowym czasie zespół z Oświęcimia zrównałby się punktami z czwartą Cracovią.