Sport.pl

Hokejowe derby Małopolski dla Aksam Unii Oświęcim

Aksam Unia pokonała Comarch Cracovię 4:2 i ma już do niej tylko punkt straty. Decydujące o wygranej gole zawodnicy z Oświęcimia strzelali w ostatnich 70 sekundach.
Najpierw do siatki trafił Mateusz Adamus, a chwilę później wynik ustalił Jarosław Różański. Ten ostatni miał ułatwione zadanie, bo uderzał do pustej bramki po tym, jak trener Rudolf Rohaczek ściągnął z boiska Rafała Radziszewskiego i wprowadził szóstego zawodnika z pola.

Przegrana z Unią była czwartą z rzędu dla Cracovii. Po pierwszej tercji nic nie zapowiadało jednak, że zła seria może nadal trwać. Wicemistrzowie Polski prowadzili 2:1 po golach Michała Piotrowskiego i Martina Dudasza. W drugiej części gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania, a w ostatniej przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Po 23 kolejkach Cracovia zajmuje czwarte miejsce z 36 punktami. Unia ma jeden punkt mniej i jest tuż za nią.

Aksam Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 4:2 (1:2. 1:0, 2:0)

Bramki: 0:1 Piotrowski (12., A. Kowalówka - Kłys), 1:1 Gabryś (17., Różański - Rzeszutko), 1:2 Dudasz (19., L. Laszkiewicz), 2:2 Chomko (23., Różański - Rzeszutko), 3:2 Adamus (59., Jaros - Modrzejewski), 4:2 Różański (60., Nikołow)

Więcej o: