Przerwana seria Comarch Cracovii

Do tej pory hokeiści Comarch Cracovii z meczów z HC GKS-em Katowice mieli jedynie dobre wspomnienia. W piątek pierwszy raz w sezonie przegrali z zespołem ze Śląska i zamiast walczyć o podium muszą teraz skupić się na utrzymaniu czwartego miejsca.
Wicemistrzowie Polski nie mieli powodów do tego, by obawiać się beniaminka. W pięciu wcześniejszych meczach z nim nie ponieśli porażki. Trzy razy pokonali katowiczan w Ekstralidze, wyeliminowali ich także z półfinału Pucharu Polski. Mimo to obrońca Patryk Noworyta przestrzegał przed lekceważeniem rywala. - W ostatnim spotkaniu zremisowaliśmy 4:4 na własnym lodowisku, bo chyba pomyśleliśmy, że czeka nas łatwa przeprawa - przekonywał. - Będziemy musieli być dużo bardziej skoncentrowani, bo dzięki tamtemu meczowi hokeiści GKS-u przekonali się, że mogą nam urwać punkty. Skoro byli w stanie zremisować, to teraz będą chcieli zwyciężyć.

Hokeista przewidział scenariusz spotkania, bo od pierwszej minuty gospodarze ruszyli do ataku. Trzykrotnie obejmowali prowadzenie, a krakowianom na ich trafienia udało się odpowiedzieć tylko dwa razy. W końcówce meczu mogli doprowadzić do wyrównania, ale nie byli w stanie pokonać broniącego dobrze przez cały mecz Zane'a Kalemby.

Porażka spowodowała, że zamiast rywalizować o drugie miejsce z JKH GKS-em Jastrzębie i GKS-em Tychy, muszą bić się z Aksam Unią o zachowanie czwartej lokaty. W niedzielę (godz. 18) zagrają na wyjeździe z oświęcimianami. Jeśli przegrają, to ich przewaga nad rywalami będzie wynosić jedynie punkt. Drugi zespół z Małopolski do spotkania przystąpi jednak w gorszym nastroju niż Cracovia, bo w piątek został rozgromiony przez Ciarko PBS Bank Sanok 0:6. Jedną z bramek strzelił Wojtek Wolski. Było to jego pierwsze trafienie w lidze.

HC GKS Katowice - Comach Cracovia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Bramki: 1:0 Campbell (5., Bychawski - Milam), 1:1 Leszek Laszkiewicz (24., Valczak), 2:1 Drzewiecki (33., Chwedoruk - Campbell), 2:2 Fojtik (54., Valczak), 3:2 Milam (55.)

Ciarko BPS Bank Sanok - Aksam Unia Oświęcim 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Vozdecky (20., Vitek - Dronia), 2:0 Mojżisz (29., Dronia - Wolski), 3:0 Bartosz (31., Vitek - Vozdecky), 4:0 Vitek (38., Bartosz - Vozdecky), 5:0 Wolski (42., Bartosz - Mojżisz), 6:0 Kostaszka (55., Wolski)