Piotr Ziętara zawodnikiem Comarch Cracovii

24-letni napastnik Podhala Nowy Targ wzmocnił Comarch Cracovię. Zawodnik podpisał kontrakt na najbliższy sezon. Wcześniej do zespołu dołączyli Sebastian Kowalówka i Patryk Noworyta.
Ziętara jest wychowankiem Podhala, ale w klubie z Nowego Targu występował z przerwami. Grał także m.in. w SMS-ie I Sosnowiec i KTH Krynica. W zeszłym sezonie ponownie reprezentował barwy Podhala. Jego zespół walkę o utrzymanie w ekstralidze przegrał z Nestą Toruń. Zawodnik wystąpił w 43 meczach ligowych, strzelił 20 bramek i zaliczył 12 asyst. Cztery gole i pięć asyst dołożył w spotkaniach Pucharu Polski.

Niewiele brakowało, by Ziętara zakończył przygodę z hokejem. W 2010 r. przerwał karierę i zajął się biznesem. Niespełna rok później postanowił jednak wrócić do sportu i wznowił treningi z zespołem KTH Krynica.

Szkoleniowcem drużyny z Nowego Targu został niedawno... Marek Ziętara, brat Piotra. 24-letni hokeista uciekł więc spod ręki trenera, który w zeszłym sezonie wywalczył mistrzostwo z drużyną Ciarko PBS Bank Sanok.

Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Więcej o: