Czy krakowianin zreformuje polski hokej na lodzie?

PRZEGLĄD PRASY. - Polski hokej jest w kryzysie. Potrzebne są głębokie reformy - przekonuje Jacek Chadziński, krakowianin, kandydat na prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, na łamach ?Dziennika Polskiego?.
Nowe władze zostaną wybrane w najbliższą sobotę. Chadziński będzie rywalizować z Piotrem Hałasikiem ze Śląska. Kandydował nie będzie za to Zdzisław Ingielewicz, obecny prezes.

Chadziński to sędzia hokejowy. Prowadził m.in. mecz Polska - NHL w Katowicach. W wywiadzie dla "DP" opowiada, że mieszka 50 m. od lodowiska przy ul. Siedleckiego, a w młodości trenował w Cracovii.

Co trzeba zmienić? - Na pewno nie potrzeba nam rewolucji, bo - jak uczy życie - przynosi ona zazwyczaj więcej strat niż zysków. Najbardziej zaniedbany odcinek to szkolenie młodzieży w klubach. Nie ma dopływu świeżej krwi, gubimy talenty - przekonuje Chadziński.

I dodaje: - Trzeba stworzyć reprezentacje od U-23 do U-17, powołać młodzieżowe ośrodki szkoleniowe w kilku regionach Polski, na północy w Gdańsku, w centralnej Polsce, na południu może to być Nowy Targ, Krynica lub Sanok.