W Comarch Cracovii koniec z grą w piłkę nożną i tenisowymi środami

Wicemistrzowie Polski tydzień temu rozpoczęli przygotowania do sezonu. W tym roku trener Rudolf Rohaczek zaplanował dla nich nowy harmonogram zajęć.
Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »


- Do tej pory często wykorzystywaliśmy boiska do gry w piłkę nożną przy ul. Wielickiej. Mieliśmy też stały punkt programu, czyli tenisowe środy. Teraz chyba zrezygnuję z tego typu przygotowań, bo chcę zaaplikować zawodnikom więcej treningu hokejowego. Musimy być mocni, bo sezon jest długi i wyczerpujący. W któryś dzień może pozwolę podopiecznym na piłkę czy tenis, ale to w drodze wyjątku. Czas, który w zeszłym roku poświęciliśmy na te dyscypliny, teraz wykorzystamy bardziej efektywnie - przekonuje Rohaczek na oficjalnej stronie klubu.

Od początku przygotowań czeski szkoleniowiec ma do dyspozycji 15 hokeistów. Są wśród nich nowi zawodnicy - Patryk Noworyta, Sebastian Kowalówka i Jarosław Kłys. Brakuje m.in. Rafała Radziszewskiego, Leszka Laszkiewicza i Damiana Słabonia, którzy ze względu na występy w kadrze dostali kilka dni wolnego więcej i dołączą do drużyny w poniedziałek. - Jak zawodnicy znoszą obciążenia po ponad miesięcznej przerwie w treningach? Narzekają, ale zawsze im powtarzam, że u mnie nie ma łatwo. Każdy musi dawać z siebie wszystko, nie ma miejsca na słabość. To zaprocentuje w trakcie sezonu. Jeśli chcemy walczyć o medale, to innej drogi nie ma - podkreśla czeski szkoleniowiec.