Rudolf Rohaczek: David Kostuch będzie gotowy do gry na mecz z Aksam Unią

W niedzielę Comarch Cracovia zagra pierwszy mecz półfinałowy PLH z drużyną z Oświęcimia. W decydującej fazie sezonu mistrzów Polski wzmocni David Kostuch, który niedawno wrócił z Kanady.
W lecie niespodziewanie napastnik zostawił klub, choć obowiązywał go jeszcze roczny kontrakt. Tłumaczył, że zrobił to, bo dostał atrakcyjną ofertę z ojczyzny. Kostuch skończył uczelnię o profilu ekologicznym i podjął pracę w firmie. Teraz ma trochę wolnego czasu, więc postanowił pomóc drużynie w obronie tytułu. - Jak prezentuje się zawodnik? Tak samo, nic się nie zmienił - śmieje się Rohaczek, trener Cracovii. - W niedzielę będzie gotowy do gry. Nie wiem, czy zagra w pierwszej piątce. Wkomponuję go tam, gdzie będzie to miało największy sens. Nie ważne, w jakiej formacji wystąpi. Liczy się to, by był wzmocnieniem zespołu. W ubiegłym sezonie zaprezentował wysokie umiejętności i jestem przekonany, że teraz będzie tak samo ważnym ogniwem.

W pierwszej rundzie play-off Cracovia zagra z Unią, z którą zmierzyła się w ostatnim meczu fazy zasadniczej. We wtorek przegrała z rywalami 4:5. - Tamten mecz rozwiał ostatnie wątpliwości, jakie miałem odnośnie zawodników. Dał mi pełen obraz przed play-offami - podkreśla czeski szkoleniowiec na oficjalnej stronie klubu. - Mecz o niczym nie decydował. Jeśli miałbym kogoś po nim wyróżnić, to Pawła Kosidło.Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »