Rudolf Rohaczek: To inna kultura gry niż w Polsce [WIDEO]

Trener Comarch Cracovii po przegranym meczu z Rubinem Tiumeń w Pucharze Kontynentalnym przyznaje: - W oczy rzuca się nawet to, że Rosjanie lepiej jeżdżą na łyżwach.
Więcej o Comarch Cracovii na krakow.sport.pl

Krakowianie byli w piątek bez szans. Na inaugurację turnieju przegrali 1:6. Pocieszeniem może być dla nich tylko piękna bramka Leszka Laszkiewicza. - W oczy rzucało się dobre wyszkolenie techniczne Rosjan oraz to, że doskonale potrafią jeździć na łyżwach. Niby to podstawa, a jednak nie wszędzie. Ale z pewnych elementów jesteśmy zadowoleni, choć mieliśmy też sporo problemów - uważa Rohaczek.

W sobotę krakowianie zagrają z gospodarzem Donbassem Donieck. - To ta sama, rosyjska szkoła. Dlatego zawodnicy, trenerzy i kibice nie mogą żałować, że tu przyjechali. Mogą zobaczyć inną kulturę gry. Jest dużo jazdy, bez niepotrzebnych fauli. W ten sposób możemy przekonać się, w jakim miejscu znajduje się polski hokej. Poziom jest bardzo wysoki, a pamiętajmy, że to tylko zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Rosji - podkreśla Rohaczek.

Mistrzowie Polski zameldowali się w czterogwiazdkowym hotelu Victoria tuż przy imponującym stadionie Donbass Arena wybudowanym na Euro 2012. - Zamierzamy zobaczyć go od wewnątrz. Poza tym zwiedzać miasta chyba nie będziemy. Zresztą, w Doniecku jest cholernie zimno - uśmiecha się szkoleniowiec Cracovii.

Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Zobacz, jak po meczu z Rubinem wyglądała szatnia hokeistów Cracovii: