Sport.pl

Miesiąc za wcześnie, dwa dni za późno

Większość hokeistów w ekstralidze na lód wyjedzie dopiero w piątek, ale mistrzowie Polski i nowotarżanie nie mogą pozwolić sobie na odpoczynek. Pierwszych czeka we wtorek mecz w Sosnowcu, drugich w Toruniu.
Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka rozegrają awansem spotkanie 24. kolejki. Z Zagłębiem powinni zmierzyć się pod koniec listopada, ale będą wtedy w Doniecku na Pucharze Kontynentalnym. Turniej potrwa trzy dni, więc klub musiał przełożyć także pojedynek z Nestą. Dwa tygodnie temu Cracovia wygrała 8:2. Ma na koncie więcej meczów od konkurencji, ale zajmuje dopiero czwarte miejsce.

W niedzielę po raz trzeci w sezonie przegrała z GKS-em Tychy. Hokeiści nie zostali jednak na Śląsku do wtorkowego meczu. Do autokaru nie wsiadł z nimi Sebastian Biela, który w starciu z Michałem Kotlorzem doznał wstrząśnienia mózgu. Wczoraj przeszedł badania tomografem komputerowym. Wyniki będą znane dziś.

Spotkanie mniej od konkurencji zagrało MMKS Podhale Nowy Targ. W weekend drużyna trenera Jacka Szopińskiego uczestniczyła w zawodach w Turkmenistanie. Z tego powodu spotkanie z Nestą zostało przełożone z niedzieli na wtorek.

Do Azji nowotarżanie polecieli z okazji otwarcia największej na kontynencie hali lodowej, gdzie w 2017 roku odbędą się Igrzyska Azjatyckie. Wygrali tylko ze słoweńskim HDK Maribor i zajęli przedostatnie miejsce. Do Polski wrócili jednak z czekiem na 25 tys. dolarów.

Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Więcej o: