Ekstraklasa. Ruch - Cracovia 1:0. Pasy coraz bliżej spadku

Ruch całkowicie zasłużenie wygrał z Cracovią 1:0 i gdyby w drużynie Fornalika nie szwankowała skuteczność, wynik byłby wyższy. Cracovia zawiodła na całej linii. Piłkarzom brakowało pomysłu na grę ofensywną, a co ważniejsze trudno było dostrzec w nich wolę walki... Zespół Szatałowa ma coraz trudniejszą sytuację w tabeli.
W pierwszej połowie piłkarzom Cracovii udzielił się nastrój majówki... Ruch od początku przejął inicjatywę i do momentu strzelenia gola grał ciekawie i z polotem. Po bramce Komaca w 13. minucie Ruch stworzył jeszcze kilka sytuacji, ale skupił się głównie na dobrym ustawieniu w obronie, wyczekiwaniu na ataki rywala. Cracovia była wręcz fatalna. Jej piłkarzom brakowało mobilności, biegali oni w jednym tempie, nie potrafiąc zaskoczyć przeciwnika.

Ekstraklasa.tv: Bramka Komaca - wideo

W drugiej połowie meczu Cracovia śmielej ruszyła do ataku, ale nie potrafiła znaleźć recpety na dobrze dysponowanego Perdijicia. Strzały piłkarzy Pasów były zbyt słabe lub niecelne. Trudne chwile przed zespołem Szatałowa. Wygrana Polonii Bytom z Jagiellonią sprawiła, że Cracovia traci do ekipy trenera Góralczyka już sześć punktów.