Sport.pl

Ekstraklasa. Ntibazonkiza najlepiej zarabiającym sportowcem Burundi

W opublikowanym przez ?ESPN Magazine? zestawieniu najlepiej zarabiających sportowców 184 krajów świata znalazł się piłkarz polskiej ekstraklasy. Saidi Ntibazonkiza nie jest najlepiej opłacanym zawodnikiem naszej ligi. W Burundi, z rocznymi zarobkami w wysokości 315 tys. dolarów jest jednak liderem.
Zobacz jak gra Saidi Ntibazonkiza - wideo »

Wskaźnik PKB per capita wynosi w Burundi 151 dolarów. Zarobki zawodnika Cracovii przekraczają wysokość tego wskaźnika o ponad 2 tysiące razy!

W Polsce bezkonkurencyjny pozostaje Robert Kubica, który przewodzi stawce z zarobkami wynoszącymi 10,657,895$ rocznie.

Najlepiej zarabiającymi sportowcami są filipiński bokser Manny Pacquiao i amerykański baseballista Alex Rodriguez. Obaj zapisali na swoim koncie po 32 miliony dolarów (za rok/sezon). Kwoty podawane przez "ESPN Magazine" nie uwzględniają dochodów z umów sponsorskich oraz innych uzyskiwanych z działalności pozasportowej. Dodatkowo okres zarobków liczony jest w zależności od rodzaju dyscypliny. Przykładowo: dla piłkarza będzie to kwota za sezon, a dla tenisisty za rok kalendarzowy.

Na Ukrainie liderem klasyfikacji jest Witalij Kliczko, najbliższy rywal Tomasza Adamka. Jego zarobki za ubiegły rok są szacowane na 6-8 milionów dolarów.

Oto lista najlepiej zarabiających sportowców» według "ESPN Magazine"

Skład najlepiej zarabiających sportowców świata:

DyscyplinaIlość przedstawicieli
piłka nożna114
koszykówka18
baseball12
wyścigi samochodowe6
futbol amerykański5
hokej5
krykiet4
boks3
lekkoatletyka3
rugby2
tenis2
badminton1
kolarstwo1
wyścigi motocyklowe1
sumo1
żeglarstwo1
Sportowe rekordy oglądalności. Nie tylko piłka przyciąga
Czy piłkarze w Polsce zarabiają za dużo czy za mało?
Więcej o: