Sport.pl

Sprawdzą ich następcy Davora Sukera

11. drużyna ligi chorwackiej będzie pierwszym rywalem Cracovii podczas zgrupowania w Antalyi.
NK Osijek odniósł tylko jeden sukces w rozgrywkach krajowych - w 1999 roku zdobył Puchar Chorwacji. W lidze wiedzie mu się niewiele lepiej niż Cracovii. Choć jest 11. w tabeli, to nad przedostatnim zespołem ma zaledwie trzy punkty przewagi. Najsławniejszym wychowankiem NK Osijek jest Davor Suker, triumfator Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Rywal Cracovii to bardzo młoda drużyna. Większość piłkarzy urodziła się po 1986 roku, a tylko trzech skończyło 30 lat.

Wczoraj krakowianie ćwiczyli dwa razy. Najpierw przed dzisiejszym sparingiem sprawdzali formę bramkarzy. Wśród zimowych transferów na razie Cracovia głównie pozyskiwała graczy defensywnych - dwóch bramkarzy i trzech obrońców. Podobnie jak wśród bramkarzy ciekawa rywalizacja zapowiada się na pozycji stopera. Jako czwarty do Piotra Polczaka, Mariana Jarabicy i Milosza Kosanovicia dołączył Łukasz Nawotczyński.

- Mamy przed sobą pięć meczów sparingowych, które pokażą trenerowi, kto z nas zasługuje na grę w pierwszym składzie - mówi na oficjalnej stronie klubu najmłodszy ze stoperów - niespełna 21-letni Kosanović. - Między nami jest naprawdę mała różnica. Trener będzie musiał jednak wybrać dwóch najlepszych, na których postawi w pierwszych meczach. Licznik naszych zasług się wyzerował. Rywalizacja ruszyła od początku.

Na obozie nikt nie narzeka na problemy zdrowotne. Na pełnych obrotach trenuje Łukasz Mierzejewski, który w październiku doznał kontuzji.