Sport.pl

Ekstraklasa. Cracovia jeszcze szuka jednego zawodnika

Okienko transferowe jest zamknięte od 10 dni, ale Cracovia rozgląda się za jeszcze jednym piłkarzem. Działacze mają już kandydata, ale nie chcą zdradzić nazwiska
Klub szuka wzmocnień do ataku. Wczoraj portale internetowe podały, że na celowniku krakowian jest Sergio Zijler, wychowanek Ajaksu Amsterdam, który ostatnio grał w Willem II Tilburg. Według naszych źródeł w klubie zaprzeczają, by interesowali się 23-letnim napastnikiem.

Wszystko jednak wskazuje na to, że kandydat Cracovii faktycznie ma za sobą grę w Eredivisie. Dzięki kontaktom Tomasza Rząsy, dyrektora sportowego, tego lata do klubu sprowadzono już trzech piłkarzy występujących wcześniej w Holandii: Arkadiusza Radomskiego, Saidi Ntibazonkizę i Hesdeya Suarta.

Tym razem wybór jest ograniczony, bo po zamknięciu okna transferowego Cracovia może szukać jedynie piłkarzy bez klubu. - Rozważamy pozyskanie konkretnego zawodnika. Chcemy wcześniej zobaczyć, w jakiej jest formie fizycznej, bo co do jego piłkarskich umiejętności jesteśmy pewni - zapewnia Rząsa, ale nazwiska nie chce zdradzić.

Nowy piłkarz miałby bardzo mało czasu na wkomponowanie się do zespołu, dlatego decyzji w jego sprawie należy się spodziewać najpóźniej w przyszłym tygodniu. - Jeśli do tego czasu nie uda się nikogo pozyskać, to damy sobie spokój - potwierdza Rząsa.

Pieniądze na transfer na pewno będą. Prezes Janusz Filipiak zapowiada bowiem regularne wzmocnienia, bo marzy o Cracovii w europejskich pucharach. - Dlatego nasz plan działania nie obejmuje tylko jednego okienka transferowego. Ale o nowego piłkarza proszę mnie na razie nie pytać. Będę rozmawiał tylko o konkretach - ucina trener Rafał Ulatowski.

Z drużyną rozstał się za to Jakub Grzegorzewski. 28-letni napastnik był piłkarzem krakowian od zeszłego sezonu, ale miał niskie notowania u trenerów. Jesienią zagrał tylko dwa mecze, a wiosnę spędził na wypożyczeniu w Odrze Wodzisław.

Maciej Żurawski zagra przeciwko Tomaszowi Frankowskiemu »


Najczęściej czytane