Transfery. Kluby Ekstraklasy testują kolejnych piłkarzy

Trzech nowych zawodników pojawiło się w Białymstoku, gdzie przez kilka najbliższych dni będą trenować z pierwszym zespołem Jagiellonii. Do zespołu Cracovii dołączył 22-letni wychowanek Partizana Belgrad, zaś na testach w Chorzowie znalazł się obrońca Pasów Łukasz Derbich.
Wszystkie gole z Ekstraklasy obejrzysz na www.ekstraklasa.tv »

Trzech nowych w Jagiellonii

W poniedziałek w zajęciach Jagiellonii Białystok wzięło udział trzech testowanych zawodników: Ndabenkulu Ncube, Tomasz Ptak i Dawid Borys. Ncube był już w Białymstoku i strzelił nawet gola w wygranym 4-2 sparingu Jagiellonii z FBK Kaunas. Musiał jednak wyjechać ze względu na problemy wizowe. Teraz wrócił i białostocki sztab szkoleniowy będzie się w najbliższych dniach przyglądał umiejętnościom zawodnika z Zimbabwe.

Kolejnym testowanym piłkarzem jest bramkarz Tomasz Ptak. Mierzy 194 centymetry wzrostu, waży 84 kilogramy. Ptak jest wychowankiem MSP Szamotuły. Ma za sobą występy w reprezentacji Polski do lat 18. W obecnym sezonie rozegrał dotychczas dwa mecze w barwach trzecioligowego Górnika Konin.

Dawid Borys ma 22 lata. Występuje na pozycji pomocnika lub napastnika. Obecnie jest zawodnikiem UKS SMS Łódź. W minionym sezonie rozegrał 22 mecze ligowe i strzelił dwa gole.

Cracovia tetsuje napastnika

Serb Milos Zivanović trenuje z Cracovią i próbuje przekonać do siebie sztab szkoleniowy pierwszej drużyny. W jednej z wewnętrznych gierek zdobył dwie bramki. Zivanović urodził się 24 lipca 1988 roku i gra na pozycji napastnika. Jest wychowankiem Partizana Belgrad, a ostatnie dwa lata spędził w występującym w serbskiej Super Lidze Hajduku Kula.

Obrońca Pasów w trzecim zespole poprzedniego sezonu?

Niechciany w Cracovii Łukasz Derbich pojechał do Chorzowa gdzie najprawdopodobniej podpisze kontrakt z Ruchem. 26-latek, który może występować również na pozycji lewego pomocnika dopina formalności z klubem z ulicy Cichej.